MEZINÁRODNÍ KONFERENCE NEUROREHABILITACE

Tisknout stránkuTisknout stránkuPoslat emailemPoslat emailem

Ve dnech 24. – 25. září 2012 se v prostorách Poslanecké sněmovny Praha 1 – Malá Strana (vstup do objektu je možný pouze s platným občanským průkazem) uskuteční MEZINÁRODNÍ KONFERENCE NEUROREHABILITACE za účasti mnoha významných osobností oboru z České republiky i ze zahraničí.

Přihlášení

V případě zájmu o účast na konferenci dne 24. 9. 2012 kontaktujte prosím Mgr. Štěpánku Kozlerovou, email Stepanka.Kozlerova@vfn.cz nebo se přihlašte pomocí informačního systému ZEUS.

S ohledem na podmínky projektů ESF budou v případě velkého zájmu upřednostňováni zdravotničtí pracovníci s většinovým úvazkem mimo hlavní město Praha.

Program konference

Podrobný program Mezinárodní konference Neurorehabilitace.

Spolupořadatelé konference

Klinika rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci se  Subkatedrou Neurochirurgie Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví

Financování konference

Konference je financována z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z rozpočtu ČR v rámci individuálních projektů OP LZZ „Vzdělávání lékařů“ (projekt číslo CZ.1.04/1.1.00/46.00002) a „Vzdělávání nelékařů“ (projekt číslo CZ.1.04/1.1.00/46.00001). 

Seminář 25.9.2013

25. 9. 2012 proběhne seminář - brainstorming cca 35 zainteresovaných účastníků – přednášejících na kongresu, pedagogů, zdravotníků, politiků, úředníků z MZ, MPSV, MŠMT i reprezentantů organizací občanů s disabilitou. Výstupem diskuse těchto odborníků bude závěrečné prohlášení a stanovisko k problematice systému a koordinace rehabilitace respektive neurorehabilitace v ČR.

V České republice neexistuje neurorehabilitační oddělení, přestože v rozvinutých státech světa jsou tato oddělení běžná. Neurorehabiltace je rehabilitace neurologických pacientů, největší část z nich jsou pacienti po mozkové příhodě, traumatickém poranění mozku a s roztroušenou sklerózou. Tato konference vznikla na základě vznikající sítě „iktových center“ v ČR. Domníváme se, že tato konference bude ojedinělou příležitostí k získání důležitých informací a poznatků i k osobnímu seznámení odborníků z celé ČR (zúčastní se ho více než 160 českých zdravotnických profesionálů) mezi sebou i se zahraničními účastníky. Cílem konference je uvědomění si vzájemných souvislostí v neurorehabilitaci, význam systému a organizace neurehabilitace a zásadní spolupráce interprofesionálního rehabilitačního týmu v návaznosti na neurochirurgické, radiodiagnostické a neurologické oddělení.

NáhledPřílohaVelikost
pozvánka na konferenci - tisková verze.pdf557.11 KB
program konference.pdf197.69 KB